ZAPYTANIA OGÓLNE: (+48) 508-091-281 beautyforyou.kontakt@gmail.com | RECEPCJA KLINIKI WŁOSÓW: (+48) 669-715-663 lub (+48) 508-091-281 | HURTOWNIA, ZAMÓWIENIA: (+48) 510-986-419 beautyforyou.sklep@gmail.com
Shadow Image

Przedłużanie włosów metodą Hot-Pot

Przedłużanie włosów
Hot-pot, czyli w wolnym tłumaczeniu “gorący garnuszek”, to metoda od wielu lat stosowana do przedłużania włosów. Polega ona na rozpuszczeniu w podgrzewanym zagłębieniu substancji łączącej – najczęściej keratyny lub mieszanki innych substancji z keratyną – w postaci granulatu lub specjalnie przystosowanego krążka. Po rozpuszczeniu substancji, macza się w niej końcówki pasemek wydzielanych z pukla włosów i albo bezpośrednio zakłada na głowę formując łączenie, albo formuje się końcówkę, z której następnie wykonuje się łączenie na głowie. Metoda przedłużania włosów na hot-pot jest stosowana najczęściej przez osoby pracujące na włosach dziewiczych, ze względu na wygodę pracy na gotowej, rozpuszczonej keratynie.

Minusem tej metody jest przede wszystkim trudność w doborze z pukla takich samych pasemek włosów oraz zakładanie różnej wielkości łączeń – po zamoczeniu końcówki pasma w płynnej keratynie czasem może nabrać się więcej keratyny, niż potrzeba do łączenia i po jego wykonaniu jest ono widocznie większe, niż pozostałe.

Do przedłużenia włosów na metodę hot-pot stosuje się ok.50-100g włosów, nakładając 100-125 pasemek, przy czym należy pamiętać, że w przypadku pracy z włosami dziewiczymi w puklach lub warkoczach, w trakcie pracy zupełnie normalne jest 10-20% strat na materiale. Łączenia formuje się owalne, w odległości 5mm od skóry głowy, tak jak we wszystkich metodach przedłużania włosów typu pasemko-do-pasemka.

Przedłużanie włosów na hot-pot jest obecnie rzadko stosowane, przede wszystkim ze względu na szeroką dostępność nowszych i bardziej precyzyjnych metod przedłużania włosów. Po spopularyzowaniu włosów przygotowanych do przedłużania w pasemkach z gotową końcówką, metoda hot-pot została wyparta przez szybsze i tańsze w wykonaniu metody przedłużania włosów – najpierw keratynową przy użyciu zgrzewarki/gorącej pensety, a później także zaawansowanych metod jak ultradźwięki, czy metoda LASER EXTEND.

Zadzwoń teraz i umów się na indywidualną konsultację: (+48) 508-091-281
strona dla profesjonalistów
usługi vip
Facebook
Beauty For You